Головна
Публікації
АМКУ продовжує підозрювати торгівельні мережі в порушеннях

АМКУ продовжує підозрювати торгівельні мережі в порушеннях

Як повідомлялось раніше, Антимонопольний комітет оштрафував великі мережі рітейлерів на 203,6 млн грн. На сьогодні ж, по ствердженням голови управління досліджень і розслідувань АМКУ Олени Шевчук, торгівельні мережі продовжують порушувати законодавство, беручи участь в картельній змові щодо штучного завищення цін на продовольчі продукти.

Дотримання законодавства – основа стабільності країни. ГК «Всесвіт» працює с великими дистрибуторами продуктів харчування в Україні та за кордоном. Крім того, як логістична компанія, ми займаємся наданням відповідних послуг організаціям та підприємствам.

Олена Шевчук також пояснила, що порушення, які продовжуються – це наслідок того, що в Україні не затверджено необхідній для регуляції ситуації кодекс ділової етики, перемовини щодо деталей якого зайшли в глухий кут, що й призвело до зловживань та накладенню штрафу. При цьому було підкреслено, що Антимонопольний комітет прагне не розорення чи закриття будь-якої з мереж, а захисту конкуренції між магазинами, тому штраф в такій ситуації є інструментом попередження.

В АНКУ стверджують, що виплатити ухвалену суму компанії мають до кінця червня, або оскаржити штраф в суді. Крім штрафу, комітет адресував торгівельним мережам пекомендації щодо змін в бізнесі та ціновій політиці. АНКУ звинуватив ряд великих українських рітейлерів та компанію «АСНільсен Юкрейн» в змові з метою завищення цін на продукти харчування. В таком випадку законодавством передбачене відшкодовування обсягом 10% прибутку, але через те, що кінцева сума могла перевищити 20 млрд грн, комітет вирішив не брати штраф, щоб не підірвати роботу торгівельних мереж.