Головна
Публікації
Україна не використовує більшість квот на експорт ЄС

Україна не використовує більшість квот на експорт ЄС

Велика частина квот на експорт до Євросоюзу української аграрної продукції не була використана. Незважаючи на багатообіцяючі перспективи вільної торгівлі, поки що багато товарів експортуються в досить малій кількості.

ГК «Всесвіт» працює як дистриб'юторська компанія вже багато років, її діяльність стосується продуктових товарів, які «Всесвіт» доставляє в найбільші та популярні мережі супермаркетів України. Спираючись на сучасний досвід, ми надаємо професійну транспортну логістику в Україні, щоб забезпечити кращу роботу всіх співробітників і своєчасну транспортування. Ми прагнемо до нового перспективного співробітництва, тому раді налагоджувати нові контакти і розширювати клієнтську базу.

Україна дуже нерівномірно витрачає квоти по сільськогосподарській продукції – так, ще в травні 2015-го були вичерпані квоти на мед, різноманітні соки, злаки і борошно. З іншого боку, більшість товарних груп, квоти на які були надані за домовленістю про вільну торгівлю, майже не експортувались. Деякі продукти із затвердженого списку поки що навіть не постачалися: свинина та телятина, яйця, баранина, гриби. Українські ж молочні продукти отримали дозвіл на експорт лиш на початку 2016-го.

За даними статистики, в 2016-му ситуація повторилася, тому Україна в найкоротші терміни вичерпала квоти на мед, а через кілька місяців – на овес, ячмінь, борошно, виноградний і яблучний соки і цукор.

Як повідомлялося недавно, українські виробники лобіюють збільшення квот на експорт зернової продукції в ЄС.