Головна
Публікації
В Україні будуть штрафувати за несмачні продукти

В Україні будуть штрафувати за несмачні продукти

В українській продовольчій сфері готується великі зміни. Вступає в силу новий закон стосовно контролю за якістю харчових продуктів. В рамках євроінтеграції, зараз відбуваються радикальне вирішення проблем з неякісною їжею.

ГК «Всесвіт» спеціалізується на дистрибуції продуктів по Україні, співпрацюючи з найбільшими виробниками та торгівельними мережами, піклується про високу якість продуктів, які доставляє. Крім того, наші спеціалісти допоможуть організувати складську та транспортну логістику на підприємстві: підвищити ефективність роботи персоналу, відкалібрувати роботу транспорту з вантажем.

Якщо коротко описати зміст та мету закону, то контроль за виробництвом продуктів харчування зараз дуже умовний – велика кількість органів перевірки, які можуть видати ліцензію на виробництво товару, дають можливість виробнику працювати вельми недбало. Тому мета цього закону – повернення повноважень в руки одного суворого контролера – Держпродспоживслужби. Система штрафування зміниться також – платити треба буде за порушення, пов’язане з використанням шкідливих речовин в продуктів, а не з розміром партії.

Бо саме зараз з продуктів мають зникнути небезпечні речовини – за стандарт будуть братися норми, прийняті в Європейському Союзі. Крім того, будуть суворо дотримуватися стандарти уніформи та гігієни на виробництві. Перш за все, зникнуть два додатки – Е250, за допомогою якого підфарбовують м’ясні продукти на кшталт ковбаси, шинки чи балику, яка, за твердженням певних лікарів, може бути канцерогенним, а також Е 102 – фарбник для газованої води.

Директор Ліги виробників харчових продуктів Геннадій Кузнєцов запевняє, що подібні процеси – це реорганізація всіх рівнів виробництва – від обладнання до складської логістики, а це потребує багато часу та грошей, тому відбудеться далеко не образу та може зайняти декілька років.

Також з’явиться можливість для виробника – напряму звертатися в Держпродспоживслужбу, та, в залежності від кількості скарг, буде організовуватися комісія, яка буде перевіряти виробництво на предмет порушень та недоброякісності. В службі захисту прав споживача одразу заявили, що очікують велику кількість скарг на м’ясну та молочну продукцію.